اخبار و اطلاعیه ها
 

 

 ششمین جلسه طرح تحول و نوآوری آموزش دانشگاه تشکیل شد

  

دکتر ثامنی مدیر تحول و نوآوری آموزش دانشگاه با اعلام این خبر گفت ششمین جلسه طرح تحول و نوآوری سال 97 در تاریح 19/8/97 در سالن امام جواد ستاد مرکزی دانشگاه به منظور بررسی دستور العمل مشوق های معنوی و مادی به مسئولین و کارشناسان بسته تحول و نوآوری در آموزش ،تشکیل شد.

ایشان اضافه کرد پیش نویس دستور العمل مذکور که در کلان منطقه یک کشور توسط دانشگاههای علوم پزشکی ( سمنان ، مازندران ، گیلان ، شاهرود ، گلستان ، بابل ) طراحی و تدوین گردیدپس از طرح در جلسه وبینار کلان منطقه یک کشور با وزارت متبوع ، مورد توجه وزارت متبوع قرار گرفت.

دکتر ثامنی افزود در این جلسه مسئولین و کارشناسان بسته های تحول نظرات و پیشنهاد خود را در خصوص بسته مربوطه و پیش نویس مذکور ارائه نمودند و مقرر گردید دستور العمل مربوطه پس از تصویب در کلان منطقه یک کشور به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دانشگاه جهت اجرایی شدن آن در دیگر دانشگاههای علوم پزشکی کشور، ارسال گردد .

ایشان خاطر نشان کرد امید است با تصویب این دستور العمل بتوانیم جوابگوی زحمات مستولین و کارشناسان بسته های تحول در آموزش دانشگاه باشیم .

 

 

برگزاری جلسه بسته توسعه و ارتقای زیرساخت آموزش پزشکی

  

جلسه بسته توسعه و ارتقای زیرساخت آموزش پزشکی روز دوشنبه مورخ 13 / 6 / 97 با حضور اعضای بسته در دفتر معاونت آموزشی دانشکده توانبخشی برگزار گردید.

در این نشست پیرامون تدوین آیین نامه حمایتی برای حمایت از اعضای هیئت علمی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آموزش پزشکی، به روز رسانی نرم افزارها و سخت افزارها برای اتصال به سامانه های یکپارچه آموزش علوم پزشکی کشور و فعال کردن کمیته های استعداد درخشان دانشگاه بحث و تبادل نظر شد و پیشنهاداتی در این زمینه ارائه گردید. 

 

دومین جلسه تحول و نوآوری در آموزش پزشکی سال 97  با حضور مدیر و مسئولین و کارشناسان بسته ها  برگزار شد

دوازدهم تیر ماه دومین جلسه  سال 97  تحول و نوآوری در آموزش پزشکی با حضور مسئولین و  کارشناسان بسته های تحول و نوآوری  در ستاد مرکزی دانشگاه برگزار گردید.

ابتدا دکتر کسائیان مدیر تحول و نوآوری در آموزش بر اهمیت تحول و نوآوری در برنامه عملیاتی سال جاری  اشاره نمودند و تاکید  بر بارگذاری به موقع  مستندات فعالیت های صورت گرفته در  سامانه ها داشتند.

مسئولین بسته ها با ارائه گزارش عملکرد برنامه عملیاتی سه ماه اول سال جاری تاکید بر همکاری بیشتر بین بسته ها جهت پیشبرد اهداف برنامه تحول در آموزش علوم پزشکی به تبادل نظر پرداختند. 

 

 


27- هدایت و حمایت از اساتید و دانشجویان برتر از اولویت های برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دانشگاه

   دکتر دانایی با اعلام این خبر گفت :در راستای اجرای طرح تحول در آموزش علوم پزشکی در دانشگاه ، یکی از الویت های این برنامه جذب ، هدایت و حمایت از اساتید شامخ و دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان دانشگاه می باشد .

در جلسه ای که روز دوشنبه دوم مرداد ماه با حضور دکتر داود فیض ریاست بنیاد ملی نخبگان استان سمنان و مدیر EDC . مسئول دفتر استعداد درخشان دانشگاه در دفتر معاون آموزشی دانشگاه برگزار شد دکتر دانایی اعلام کرد با توجه به اهمیت، نقش و جایگاه انسان‌های نخبه و استعداد برتر در توسعه و تعالی کشورها، به خصوص در زمینۀ تولید علم،‌ هنر و فناوری، مدیریت این امور جهت حمایت همه جانبه از این عزیزان در دستور کار برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دانشگاه قرار گرفته است .

ایشان خاطر نشان کرد با شناسایی ، جذب ، حفظ ، حمایت و هدایت استعدادهای درخشان و نخبگان و استفاده از توان و ظرفیت آنان در توسعه کشور ، مقدمات حرکت سریعتر به سمت توسعه کشور فراهم خواهد شد .

سپس دکتر فیض با اشاره به تسهیلات شناسایی و تکریم استادان شامخ و آیین نامه های پشتیبانی از اعضای هیات علمی برگزیده دانشگاهی و همچنین اعطای جایزه های تحصیلی به دانشجویان استعداد برتر و همچنین دانش آموختگان برتر دانشگاهی سخن گفتند و در ادامه اضافه کردند با توجه به آیین نامه های اصلاح شده جدید بنیاد ، تعداد زیادی از اساتید و دانشجویان میتوانند با عضویت در این بنیاد از این تسهیلات آن بهرمند شوند

در ادامه طبق موافقت دانشگاه با بنیاد ملی نخبگان استان سمنان این امکان فراهم شد تا با برگزاری برنامه های آموزشی جهت اساتید و دانشجویان دانشگاه نسبت به شرایط استفاده بیش از پیش اساتید و دانشجویان نخبه و استعداد درخشان از تسهیلات بنیاد فراهم گردد.

  


26- اولین جلسه وبینار کمیته بین المللی دانشگاه‌های کلان منطقه یک آمایشی کشوری برگزار شد

  روز یکشنبه هشتم بهمن ماه 96، اولین جلسه وبینار کمیته بین المللی دانشگاه‌های کلان منطقه یک آمایشی کشوری با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در دفتر معاونت آموزشی دانشگاه برگزار شد.
در این جلسه معاونین آموزشی، مدیران بین الملل و همچنین مدیران تحول آموزش دانشگاه‌های سمنان، مازندران، گیلان، بابل، گلستان و شاهرود شرکت داشتند.در این جلسه پیرامون تدوین اساس‌نامه بین المللی سازی دانشگاه و چگونگی جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های کلان منطقه بحث و تبادل نظر شد.


25- آینده مجموعه دانشگاه درگروه اجرای بسته های تحول و نوآوری در آموزش است

  دکتر دانایی با اعلام این خبر ، در جلسه طرح تحول و نوآوری در آموزش که صبح امروز ( 16/11/96 ) در سالن امام جواد (ع) ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد گفت در این مدت کوتاه اجرای بسته های تحول و نوآوری در دانشگاههای علوم پزشکی کشور دستاوردهای بسیاری را به همراه داشته است .

در این جلسه بسیاری از مسئولین و کارشناسان بسته های تحول حضور داشتند و با ارائه گزارش نظرات و پیشنهاداتی را در اجرای هر چه بهتر این طرح ارائه نمودند

سپس دکتر سعید کساییان مدیر تحول و نوآوری دانشگاه با ارائه برنامه عملیاتی سال 97 در اجرای بهتر برنامه تاکید نموده و در آخر با معرفی مسئولین و کارشناسان جدید بسته های تحول از تک تک مسئولین و کارشناسان قبلی تقدیر شد.

دکتر دانایی ضمن تشکر از کلیه مسئولین و کارشناسان بسته های تحول ، خاطر نشان کرد امیدواریم در این راه با روشن بودن مسیر حوزه آموزش و همکاری کلیه اعضای هیات علمی ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه بیش از پیش شاهد ارتقاء آموزش کشور باشیم .

 

 

 

 

 

24- انتصاب مدیر تحول و نوآوری آموزش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان


 طی حکمی از سوی دکتر شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دکتر سید سعید کسائیان به عنوان " مدیر تحول و نوآوری آموزش دانشگاه" منصوب شد.

در حکم انتصاب دکتر سید سعید کسائیان آمده است:

اجراي طرح تحول نظام آموزش فرصت استثنايي براي بهبود شاخص هاي آموزش در كشور است. هدف اساسي اجراي طرح، ارتقاء شاخص هاي آموزش در تمامي زمينه ها است و در اين راستا كميت و بخصوص كيفيت برنامه هاي آموزشي نيز بايد افزايش يابد.

لذا با توجه به توانمندي و تجربيات ارزشمند جنابعالي با حفظ سمت به عنوان «مدير تحول و نوآوري آموزش» در دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان سمنان منصوب مي شويد تا در راستاي اجراي موفق طرح تحول نظام آموزش، جامعه دانشگاهي علوم پزشكي، جامعه اي توانمند و داراي ارتباطات بين المللي خوب و شاخص هاي سلامت با سرعت بيشتري ارتقاء يابد.

توفيق جناب عالي را در ظل توجهات حضرت ولي عصر (عج) از خداوند متعال خواستارم.

دکتر مهدی شاد نوش

رییس دانشگاه

 

 

 

 

23- گردهمایی مسئولین و کارشناسان بسته های تحول و نوآوری در آموزش  دانشگاه 

این گردهمایی در تاریخ 18/4/96 در  سالن امام جواد ستاد مرکزی دانشگاه  با حضور مدیر و  مسئولین و کارشناسان بسته های تحول   دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان با هدف تبادل نظر و ارائه راهکارهای مناسب جهت پیشبرد ماموریت های محوله به منطقه آمایشی یک در سال 96 برگزار گردید

در این دیدار ایزدی مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی و مدیرتحول و نوآوری آموزش دانشگاه ضمن تشکر از مسئولین و کارشناسان بسته های تحول ،اهم  فعالیت ها و عملکرد   بسته ها  را در راستای اجرای طرح تحول سلامت در حوزه آموزش تشریح کرد.

در ادامه جلسه مسئولین هر بسته گزارشی از فعالیت های انجام شده و همچنین پیشنهاداتی جهت ادامه کار ارائه نمودند

سپس برنامه عملیاتی سال 96  توسط دکتر پازکی  مدیر EDC , مسئول پایش برنامه ها ارائه و مقرر گردید نظرات  کارگروهها پس از جمع بندی به دبیر خانه منطقه آمایشی یک ارسال گردد. 

 

 

 

 22- دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با وجود زیرساخت های لازم ظرفیت ورود به عرصه بین المللی را داراست

درراستای تحقق بسته های تحول و نوآوری آموزش ، نشست بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در خصوص همکاری های داخلی و بین المللی در حوزه های آموزشی، بهداشتی و درمانی تصمیم گیری شد.

دکتر علی عرب خردمند، معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در این نشست، بین المللی سازی دانشگاه ها را برای ارتقا جایگاه علمی و از اصول دستیابی به افق 1404 کشور عنوان کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با وجود زیرساخت های لازم ظرفیت ورود به عرصه بین المللی را داراست.
وی افزود: طبق این تفاهم نامه، دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در کنار 12 دانشگاه علوم پزشکی کشور قابلیت بازدید گروه های ارزیابی بین المللی، تبادلات علمی و جذب استاد و دانشجو را پیدا کرده است.
دکتر عرب خردمند با اشاره به اهداف تفاهم نامه فی ما بین دانشگاههای علوم پزشکی استان سمنان، گفت: در این راستا مقرر شده است دانشگاه علوم پزشکی تهران برای تسهیل در دسترسی به اهداف در مراحل اولیه دانشجویان بین المللی خود را برای گذراندن بخشی از آموزش ها به دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان معرفی کند.

به گفته وی، بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد از ظرفیت های علمی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در تهران استفاده شود .
معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، ظرفیت های دپارتمان های فیزیولوژی، آناتومی و توان بخشی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان را از قابلیت های دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برای ورود به عرصه بین المللی عنوان کرد.

 

 

 

 


 21- برگزاری جلسه شورای سیاست گذاری کلان منطقه یک آمایشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

سی و یکم اردیبهشت 96، جلسه شورای سیاست گذاری کلان منطقه یک آمایشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با حضور دکتر خباز استاندار سمنان، دکتر عرب خردمند معاون بین الملل دانشگاه تهران، دکتر شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی و روسای دانشگاه ها، معاونین آموزشی و مدیران تحول و نوآوری آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی، مازندران، گیلان، بابل، شاهرود و گلستان برگزار شد.

دکتر خباز استاندار سمنان با تشکر از خدمات ارزنده دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در حوزه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: امروز در جمع شما حاضر شدم تا خداقوت بگویم به شما عزیزان، عملکرد تحسین برانگیز شما دست اندرکاران حوزه سلامت باعث شد مردم با شور و شوق وصف ناشدنی در صحنه انتخابات حضور یابند و حماسه فراموش نشدنی را در تاریخ ایران رقم بزنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به حماسه مردم در رور 29 اردیبهشت 96 بیان داشت: پیروز واقعی انتخابات 29 اردیبهشت مردم سرافراز ایران اسلامی هستند که با درخشش در این روز ماندگار در ادامه اجرای مقتدرانه طرح های مهم پزشکی و علمی در کشور مسوولان را همیاری کردند.

دکتر مهدی شادنوش رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: این جلسه به منظور تصمیم گیری مسائل منطقه ای در بخش های آموزش پرستاران در بیمارستان های بزرگ برای جبران کمبود نیروی پرستار در کشور، توسعه بخش گیاهان دارویی و تکمیل پرونده های الکترونیکی سلامت برای ایجاد شبکه جامع سلامت در کشور برگزار شد.

وی افزود: پس از تصویب آمایش سرزمینی آموزش علوم پزشکی در شورای عالی انقلاب فرهنگی در دولت تدبیر و امید و با هدف واگذاری سیاستگذاری بخش سلامت و به ویژه آموزش علوم پزشکی به دانشگاه های هر منطقه آمایشی، شورای سیاستگذاری مشتمل بر روسای دانشگاه ها و معاونین آموزشی تشکیل گردید. در آمایش سرزمینی، کشور مقدس جمهوری اسلامی به 10 منطقه آمایشی تقسیم گردید که استان سمنان در منطقه یک آمایشی قرار گرفت.

رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه شورای سیاستگذاری کلان منطقه یک آموزش عالی سلامت با هدف هماهنگی دانشگاه های منطقه به صورت فصلی تشکیل می گردد، بیان داشت: شورای سیاستگذاری کلان منطقه یک آموزش عالی سلامت عالی ترین مقام تصمیم گیری در حوزه هماهنگی بین بخشی و هم افزایی توان دانشگاه ها و استفاده از تجارب آنها می باشد.

دکتر جان بابایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تلاش دانشگاه های علوم پزشکی استان های منطقه یک کشور باید اجرای دقیق برنامه پزشک خانواده، ایجاد مراکز مهم سرطان شناسی و تلاش برای راه اندازی دانشکده های گیاهان دارویی و نهادینه کردن این علوم در جامعه باشد.

وی اضافه کرد: آماده سازی امکانات سخت افزاری، راه اندازی پرونده های الکترونیکی سلامت و برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه ،از اقدامات مهم برای اجرای دقیق برنامه های پزشک خانواده در کشور است.

همچنین در این جلسه دکتر دانایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به تشریح عملکرد و دستاوردهای این دانشگاه در حوزه تحول و نوآوری آموزشی در سال 95 پرداخت.

گفتنی است: شورای سیاستگذاری کلان منطقه یک آموزش عالی سلامت با حضور مسئولین دانشگاه ها تشکیل و معاونین آموزشی دانشگاه ها ضمن ارائه گزارش از فعالیت های انجام شده در حوزه آموزش عالی هر دانشگاه، به بحث و تبادل نظر در مورد اقدامات انجام شده پرداختند و در پایان ضمن بررسی عملکرد دانشگاه ها در سال 95، برنامه عملیاتی سال 96 حوزه آموزش عالی دانشگاه ها تصویب شد.

 

 

 20 - دبیر خانه اعتبار بخشی بین المللی سازی قطب یک کشوری ،در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تشکیل شد

  دکتر منوچهر صفری مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اعلام این خبر گفت : در نشست مدیران بین الملل و اعتبار بخشی دانشگاههای کلان منطقه یک کشورکه در 29 فروردین ماه 96 در سالن امام جواد ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان برگزار شد، دز این جلسه ابتدا دانشگاهها فعالیت های انجام شده در سال 95 را بیان نمودند سپس مشکلات موجود در زمینه جذب دانشجویان خارجی ، اعتبار بخشی بین المللی و همچنین مشکلات ساختاری امور بین المللی و ... بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر گردید دانشگاه علوم پزشکی بابل زمینه عضویت دانشگاههای قطب یک را در اجلاس دانشگاههای خزر را پیگیری نماید.

در ادامه ایشان اضافه نمود در این راستا دبیر خانه اعتبار بخشی بین المللی سازی قطب یک کشوری در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تشکیل گردید

https://semums.ac.ir/index.jsp?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&fkeyid=&siteid=25&fkeyid=&siteid=25&pageid=797&catid=2018

 

19- اولین جلسه ی بسته ی  ویژه  پزشک خانواده کلان منطقه یک آمایش آموزش عالی در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان برگزار شد.

دکتر عباس زیاری  با اعلام این خبر گفت : در جلسه ای که در تاریخ 14 مهر ماه95 ساعت 10 صبح با حضور مسئولین بسته ی منطقه (گیلان – مازندران – بایل –گلستان وشاهرود) و حضور معاونت محترم آموزشی آفای دکتر دانایی برگزار گردید در خصوص فعالیت های برنامه ی عملیاتی  بسته به بحث و گفتگو پرداختند..در نهایت در این جلسه برای اجرایی شدن پزشک خانواده اولویت ها مشخص گردید و گام های اجرایی برنامه به تصویب رسید .

 

 

اقدامات بسیار ارزشمند دانشگاهها 

در راستای تحقق بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی 

/uploads/معرفی_بسته_ها.pdf

/uploads/گزارش_بسته_ها_.pdf

 

 18- نشست مسئولین بسته های تحول و نوآوری آموزش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با ریاست دانشگاه

 

ایزدی مدیر تحول و نوآوری آموزش دانشگاه با اعلام این خبر گفت : بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به عنوان محور اصلی برنامه های حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است که انشالله با همت مسئولین و کارشناسان حوزه آموزش در آینده موجب اعتلای نظام آموزش عالی سلامت در منطقه و کشور خواهد شد. در این راستا برای نیل به این اهداف نشستی دیگر با حضور ریاست دانشگاه، معاونت آموزشی ، مدیر و مسئولین بسته های تحول و نوآوری آموزش دانشگاه در بیست و سوم مرداد ماه 95 از ساعت 13:30 لغایت 16 در دفتر ریاست دانشگاه تشکیل شد .در این نشست معاون آموزشی دانشگاه توضیحاتی در خصوص اهداف بسته های تحول و نوآوری ارادئه نمودند سپس مدیر تحول و نوآوری دانشگاه نتایج پیشرفت بسته های تحول و دلایل کندی پیشرفت برخی از بسته ها را ارائه و مشکلات مرتبط را بیان نمودند .آنگاه مسئولین بسته های حاضر در این نشست ضمن اعلام عملکرد فعلی هربسته توضیحاتی را ارائه نمودند . در پایان جلسه ریاست دانشگاه ضمن قدر دانی از فعالیت های بعمل آمده ، رهنمودهایی در خصوص افزایش انگیزه و راهکارهای افزایش عملکرد بسته ها جهت نیل به اهداف وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی را بیان نمودند. 

 

 

17- وب سایت انگلیسی زبان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان روز یکشنبه با حضور مدیران تحول و نوآوری در نظام آموزش عالی سلامت دانشگاه های کلان منطقه یک کشور در سالن همایش این دانشگاه رونمایی شد.

دكتر دانايي معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان در نشست مدیران تحول و نوآوری در نظام آموزش عالی سلامت دانشگاه های کلان منطقه یک کشور از رونمايي وب سايت انگليس زبان دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان خبر داد و گفت: این وب سایت به منظور اطلاع رسانی مناسب و دقیق به کاربران و مخاطبان انگلیسی زبان داخل و خارج از کشور راه اندازی شده است.

معاون آموزشي دانشگاه اظهار کرد: این وب سایت در جهت ایجاد زمینه کسب اطلاعات برای دانشجویان خارجی علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه به نشانی www.semums.ac.ir است.
وی با بیان این که در طراحی وب سایت از استانداردهای بین المللی استفاده شد، خاطرنشان کرد: راحتی کار برای بازدید کنندگان، سازگاری بیشتر با موتورهای جستجو، پایداری از جمله مزایای استفاده از این استاندارد است که موجب بهبود کارکرد سایت، خطا و عیب دهی کمتر و در نتیجه افزایش طول عمر سایت می شود.
دكتر دانايي ادامه داد: این وب سایت در راستای تحقق طرح نظام توسعه سلامت طراحی و راه اندازی شده است.
وی تصریح کرد: این وب سایت دارای بخش های مختلفی از قبیل معرفی دانشکده ها، مسئولان، اعضا هیات علمی است.
دكتر دانايي معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان افزود: راه اندازی وب سایت انگلیسی زبان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان امکان ارتباط در سطحی وسیع و جهانی را فراهم آورده است که این مهم در عصر ارتباطات از ملزومات یک مجموعه دانشگاهی و علمی می باشد.

 

 

 

16- نشست هم اندیشی مدیران تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت دانشگاه های کلان منطقه یک کشور در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برگزار شد.

نشست هم اندیشی مدیران تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت دانشگاه های کلان منطقه یک کشور با حضور دکتر شادنوش رئیس دانشگاه، دکتر دانایی معاون آموزشی دانشگاه و پنج دانشگاه مازندران، گلستان، گيلان، بابل و شاهرود به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان صبح امروز شانزدهم خرداد 95 در سالن آمفی تاتر ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.

دکتر شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و رئیس دبیرخانه تحول و نوآوری در نظام آموزش عالی سلامت در جمع مدیران و کارشناسان آموزشی دانشگاه های منطقه یک کشور گفت: تلاش ما هدایت نظام بهداشت و درمان به سمت کارآیی بیشتر با ارزان کردن خدمات و بهره وری بیشتر از منابع است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افزود: باید با هم افزایی و همکاری با یکدیگر یک کار جهادی با سرعت زیاد انجام گیرد تا بهترین کارها برای خدمت به مردم انجام گیرد.
رئیس دبیرخانه تحول و نوآوری در نظام آموزش عالی سلامت با اشاره به ماندگاری پزشکان در مناطق محروم بیان داشت: یکی از کارهای بزرگ وزارت بهداشت بکار گیری تدابیری، که منجر به ماندگاری چهار هزار و 900 متخصص در مناطق محروم شده است

دکتر دانایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به اهداف نشست، بیان داشت: در این نشست دو بسته از بسته های تحول و نوآوری در نظام آموزشی مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد. بسته آموزش پاسخگو و عدالت محور دارای سیاست های نهادینه سازی رویکرد آموزش پاسخگو در نظام سلامت است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تصریح کرد: بسته بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی دارای سیاست های توسعه دانش های نوین با تاکید بر حضور در عرصه های آموزشی منطقه ای و جهانی و ارتقا منابع انسانی بخش آموزش سلامت است.

در ادامه این نشست کارگروه های مختلف تشکیل شد و مسئولین هر گروه با اعضای آن به بحث و تبادل نظر پرداخته و در نهایت شیوه نامه اجرای بسته های بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی و آموزش پاسخگو و عدالت محور و نیز دستورالعمل پرداخت مبتنی بر عملکرد برنامه تحول و نوآوری با مشارکت دانشگاه های کلان منطقه تدوین می گردد

 

 

 

15- نشست روساي دانشگاههاي كلان منطقه يك آمايش آموزش عالي سنجش سلامت كشور

اولين نشست دانشگاههاي كلان منطقه يك آمايش آموزش عالي سنجش سلامت كشور با حضور دكتر شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان، روسا و معاونين آموزش و نمايندگان اجراي پروژه هاي تحول و نوآوري آموزش عالي سلامت كشور تشكيل شد.

اين نشست با حضور نمايندگان دانشگاه هاي علوم پزشكي استان سمنان، مازندران، گيلان، گلستان، شاهرود و بابل به منظور تبادل افكار و ارائه پيشنهادات مسئولين دانشگاهها در راستاي چگونگي اجراي پروژه هاي واسپاري شده از سوي وزارت بهداشت و درمان به مناطق آمايش تشكيل شد.

دكتر شادنوش گفت:در اين جلسه درباره استقرار و فعال سازي دبيرخانه منطقه آمايشي با همكاري دانشگاههاي علوم پزشكي مستقر در منطقه، ايجاد گفتمان تحول و نوآوري در آموزش علوم پزشكي در سطح منطقه و دانشگاهها با استفاده از ظرفيت هاي موجود، تدوين بسته هاي تحول و نوآوري در آموزش پزشكي در سطح منطقه و دانشگاهها بحث و گفتگو شد .

رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان افزود: بازنگري و تدوين برنامه هاي آموزشي با همكاري دانشگاههاي علوم پزشكي مستقر در منطقه و همكاري در اجرايي سازي و استقرار نظام تربيت نيروها وآموزش هاي مهارتي در بستر دانشگاههاي علوم پزشكي مستقر در منطقه و ترويج و توسعه زير ساخت هاي اخلاق پزشكي و تعهد حرفه اي در مراكز آموزش عالي نظام سلامت از ديگر بسته هاي مورد گفتگو در نشست روساي دانشگاههاي علوم پزشكي منطقه يك كشور بود .

وي توسعه فعاليت هاي بين المللي ، راه اندازي شبكه تبادلات علمي و برنامه هاي آموزشي مشترك با دانشگاه هاي معتبر جهان و راه اندازي مركز سنجش منطقه اي آموزش پزشكي را با همكاري دانشگاههاي علوم پزشكي مستقر در منطقه از ديگر ماموريت هاي دبيرخانه منطقه يك آمايش اموزش عالي سلامت كشور برشمرد.

دكتر دانايي معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان نيز اظهار داشت: دبيرخانه منطقه يك آمايش آموزش عالي سلامت كشور مكلف است درباره راه اندازي مركز سنجش صلاحيت باليني ،اعتبار بخشي بين المللي دانشگاهها و دانشكده هاي علوم پزشكي ، مراكز آموزشي درماني ( بيمارستان ها) با همكاري دانشگاههاي علوم پزشكي مستقر در منطقه بررسي و اقدامات لازم را به عمل آورد.

معاون آموزشي دانشگاه ادامه داد: از ديگر ماموريتهاي كه اين دبيرخانه به عهده دارد توسعه رشته ها و مقاطع تحصيلي علوم پزشكي براساس ظرفيتهاي موجود در منطقه و طبق ضوابط شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشكي و توسعه آموزشهاي تخصصي و فوق تخصصي در بيمارستان هاي آموزشي جامع زنان مستقر در منطقه با همكاري كليه دانشگاههاي علوم پزشكي مستقر در منطقه است .

 

 14- دانشگاه مجازی در کلان منطقه یک آمایش سرزمینی راه اندازی می شود

 

با توجه به مصوبات سومین جلسه شورای سیاست گذاری تحول و نوآوری آموزش ،به منظور تبادل نظرو هماهنگی در تدوین برنامه عملیای تحول و نوآوری آموزش کلان منطقه یک و ... ،روز سه شنبه مورخ 12/15/ 94 ساعت12 اولین جلسه یک ساعته وبینار با مدیریت دکتر رضایی و حضور دکتر جعفر طوسی مسئول بسته مجازی سازی در آموزش پزشکی ( تحول و نوآوری در آموزش کالان منطقه یک کشور در آمایش سرزمینی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان و دیگر مسئولین

بسته مربوطه ( دانشگاههای علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی مازندان ، گیلان ، بابل ؛ شاهرود )تشکیل شد و در خصوص برنامه عملیاتی راه اندازی دانشگاه مجازی در قطب آمایش منطقه یک تبادل نظر شد .

دکتر طوسی اضافه کرد دانشگاه علوم پزشکی سمنان پیش تر از سال 1390  در زمینه دوره های آموزش مجازی دانشجویان ، دور های CME (مشمولین آموزش مداوم و همچنین آموزش ضمن خدمت کارکنان دانشگاه فعالیت خود را آغاز نموده است.

 

1395/02/07

 

 

 

13-   اولین جلسه تحول و نوآوری کلان منطقه یک آمایش سرزمینی دانشگاه سال 95 تشکیل شد 

در این جلسه که در شانزدهم فروردین ماه 95 در سالن آمفی تائر ستاد مرکزی دانشگاه  با حضور روسا ، مسئولین و کارشناسان بسته های تحول و نوآوری کلان منطقه یک آمایش سرزمینی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان برگزار شد خانم ایزدی مدیر تحول و نوآوری کلان منطقه یک کشور ضمن ارائه گزارش از روند اجرای این طرح در منطقه و دانشگاه  و تبادل نظر با اعضای شرکت کننده در جلسه تاکید در تسریع  فرآیندهای اجرائی این طرح رادر دانشگاه را داشتند.

سپس دکتر پازکی مدیر edc و مسئول پایش بسته های تحول و نوآوری در آموزش کلان منطقه یک با معرفی سامانه آتنا به کاربران این سامانه تاکید کردند نسبت به ورود اطلاعات به سامانه مذکور در اسرع وقت اقدام نمایند .

12-   دومین  وبینار معاونین آموزشی  کلان منطقه یک آمایش آموزش عالی بخش سلامت در تاریح 22/12/94  برگزار شد

این جلسه به منظور تعیین مسولیت اجرا وپیگیری بسته های  ویژه برنامه تحول ونوآوری آموزش کلان منطقه یک برگزار گردید و پس ازبحث و تبادل نظر موارد ذیل مصوب گردید

  1.     مقرر گردید جدول زمانبندی تشکیل جلسات برنامه تحول و نوآوری آموزش در سطح شورای سیاست گذاری و معاونین آموزشی  به صورت فصلی توسط دبیرخانه کلان منطقه یک تهیه و به دانشگاههای منطقه اعلام گردد.

  2.   مقرر گردید دانشگاههای منطقه با توجه به توانمندیها  و ظرفیت های موجود در دانشگاههای خود طرح توجیهی (پروپزال) پذیرش ماموریت های ویژه ی دیگر  علاوه بر ماموریتهای فعلی واسپاری شده به کلان مناطق کشور را حداکثر تا روز چهارشنبه مورخ 26/12/94 تهیه و به دبیرخانه کلان منطقه یک ارائه نمایند تا با نظر موافق شورای سیاست گذاری  هماهنگی  لازم با وزارت متبوع جهت اختصاص ماموریت های ویژه دیگر به این کلان منطقه  اقدام شود.

  3.   با توجه به بحث و تبادل نظر و با اتفاق آرا مسئولیت پیگیری اجرای ماموریت های ویژه  در سطح دانشگاههای کلان منطقه یک به شرح جدول ذیل حداقل به مدت یکسال  بین            دانشگاههای منطقه  تقسیم گردید و با توجه به نقطه نظرات معاون محترم آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مقرر گردید  دانشگاههای منطقه برنامه های اجرایی  جهت تحقق اهداف  بسته های ویژه  را با نظر موافق شورای سیاست گذاری انجام نمایند.

  4. و با توجه به نقطه نظرات معاون محترم آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مقرر گردید  دانشگاههای منطقه برنامه های اجرایی  جهت تحقق اهداف  بسته های ویژه  را با نظر موافق شورای سیاست گذاری انجام نمایند.

 

11-   اولین وبینار معاونین آموزشی و مدیران تحول و نوآوری دانشگاههای کلان منطقه یک برگزار شد  

 

با توجه به مصوبات سومین جلسه شورای سیاست گذاری تحول و نوآوری آموزش ،به منظور تبادل نظر و هماهنگی در تدوین برنامه عملیای تحول و نوآوری آموزش کلان منطقه یک و ... ،روز شنبه مورخ 12/15/ 94 ساعت30/12 جلسه ی یک ساعته وبینار با حضور خانم ایزدی و دیگر مدیران تحول و نوآوری منطقه به منظور هماهنگی در برگزاری مناسب و مطلوب وبینار برگزار شد . در ادامه این برنامه نیز در روز یکشنبه مورخ 94/12/16 بصورت آنلاین ساعت 30/ 12 ، جلسه ای با حضور دکتر دانایی و دیگر معاونین آموزشی دانشگاههای منطقه یک( گیلان ، گلستان ، بابل و شاهرود )  به مدت دو ساعت برگزار شد . 

10-    قابل توجه مسئولین بسته های تحول و نوآوری  در آموزش سلامت کلان منطقه یک در دانشگاه علوم پزشکی سمنان 

ضمن تشکر از زحمات و همکاری شما و کارگروه مربوطه  ، بدینوسیله باستحضار میرساند برنامه نهایی عملیاتی تائید شده وزارت متبوع به آدرس پست الکترونیکی شما  عزیزان ارسال شده است . خواهشمند است با تشکیل جلسات با کارگروه  نسبت به نهایی شدن برنامه عملیاتی بسته های مربوطه  اقدام و گزارش مربوطه را حداکثر تا دهم اسفند ماه به   دبیرخانه منطقه یک آمایش آموزش عالی بخش سلامت   دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان ارسال نمائید .

 

9-   جلسه  تخصیص بودجه بندی  برنامه  عملیاتی بسته های تحول و نوآوری  در آموزش سلامت کلان منطقه یک در دانشگاه علوم پزشکی سمنان برگزار گردید :

 

در این جلسه که در تاریخ 14 بهمن ماه 94 در دفترمعاونت توسعه مدیریت و منابع با حضور معاونت آموزشی دانشگاه و  مدیران این  حوزه ( دکتر پازکی ، دکتر قدس ، خانم ایزدی ، دکتر طاهری ) ، دکتر طاهری سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع،  آقای همتی مدیر برنامه ریزی ، بودجه و پایش عملکرد دانشگاه برگزار شد .

دکتر دانایی معاون آموزشی دانشگاه با اعلام این خبر گفت : در خصوص بودجه تخصیص داده شده به برنامه تحول و نوآوری در آموزش دانشگاه بر اساس بسته های تحول بحث و تبادل نظر شد . و بودجه مربوطه بر اساس بسته های تحول اولویت بندی و  تقسیم شد .( قسمتی از این بودجه به برنامه های دانشکده ها و قسمتی به دیگر واحدهای تحت پوشش معاونت تعلق خواهد گرفت ).

ایشان اضافه کرد تخصیص بودجه بعدی منوط به اجرائی شدن و گزارش مرحله اول برنامه عملیاتی بسته های تحول واحدهای مربوطه می باشد . 

 

 

 

8-   جلسه کارگروه تدوین برنامه  عملیاتی بسته های تحول و نوآوری  در آموزش سلامت کلان منطقه یک در دانشگاه علوم 

پزشکی سمنان برگزار گردید

 

:

سومین جلسه کارگروههای برنامه راهبردی دانشگاه  جهت تدوین برنامه عملیاتی تفصیلی   بسته های تحول و نوآوری  در آموزش سلامت کلان منطقه یک دانشگاه علوم پزشکی سمنان  در روز یکشنبه مورخ یازدهم بهمن ماه سالجاری در سالن جلسات ستاد قدیم دانشگاه با حضور اعضای دبیر خانه کلان منطقه یک آمایش آموزش عالی بخش سلامت دانشگاه علوم پزشکی سمنان تشکیل شد . ابتدا دکتر پازکی گزارش کاملی از روند چگونگی تدوین برنامه عملیاتی منطقه یک آمایش که با  برگزاری کارگاه و حضور دانشگاههای مربوطه  از تاریخ بیست و هشتم لغایت سی ام دیماه در دانشگاه علوم پزشکی مازندارن برگزار شده بود ارائه نمودند .

سپس معان آموزشی دانشگاه  دکتر دانایی با تشکر از کلیه اعضای  شرکت کننده در این برنامه به مسئولین بسته ها  تاکید نمودند تا در تدوین برنامه عملیاتی نهایی این دانشگاه بر اساس برنامه راهبردی دانشگاه توسط کارگروههای حداکثر تا بیست روز آینده  اقدام نمایند تا برنامه تفصیلی هر چه زودتر  جهت تصویب و اجرای آن  به وزارت متبوع ارسال گردد .

 

 

 7-  کارگاه تدوین برنامه  عملیاتی  کلان منطقه یک با حضور دانشگاههای سمنان ، مازندران ، گیلان ، شاهرود و بابل در دانشگاه علوم پزشکی ساری برگزار شد:

پس از برگزاری کارگاه تدوین برنامه علملیاتی که  از تاریخ بیست هشتم لغایت سی ام دیماه در دانشگاه علوم پزشکی مازندارن با حضور مسئولین بسته های دانشگاههای مازندارن ، گیلان ، سمنان ، گلستان و شاهرود  برگزار شد .  مقرر گردید برنامه تفضیلی عملیاتی که بر اساس برنامه راهبردی توسط دانشگاههای تدوین تا جهت تصویب نهایی به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارسال شود .

 


 6- قابل توجه مدیران محترم آموزش و تحول و نوآوری و مسئولین بسته طرح تحول و نوآوری در آموزش سلامت کلان منطقه یک  :

با توجه به تصویب برنامه راهبردی تحول آموزش کلان منطقه یک در دومین جلسه شورای سیاست گذاری و با عنایت به بند دو مصوبات این جلسه در نظر است کارگاه سه روزه تدوین برنامه عملیاتی کلان منطقه یک و دانشگاههای منطقه   کارگاه سه روزه تدوین برنامه عملیاتی منطقه یک و دانشگاههای منطقه یک  از تاریخ 28 لغایت 30 دیماه 94 روزهای دوشنبه لغایت چهارشنبه در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار می شود .

 لازم به توضیح می باشد در این کارگاه  می بایست مدیران محترم آموزشی و تحول و نوآوری ( نماینده تام الاختیار) هر دانشگاه  و همچنین مسئولین هر بسته  بر اساس برنامه ذیل در جلسه حضور یابند 

برای دریافت برنامه زمانبندی کارگاه تدوین برنامه عملیاتی کلان منطقه یک " کلیک کنید"

 

 

 5-  حضور فعال مدیران حوزه معاونت آموزشی دانشگاه در برنامه ریزی عملیاتی طرح تحول و نوآوری در نظام آموزش عالی سلامت کلان منطقه یک آمایش کشور

دکتر دانایی معاون آموزشی دانشگاه با اعلام این خبر گفت با توجه به دستوراالعمل ارسالی از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به منظور بهره مندی از ظرفیت های موجود در منطقه آمایش ماموریت های احصا شده از بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی بر اساس اقتضائات منطقه و اجرائی شدن آن ، در پی تشکیل دبیرخانه منطقه یک آمایش آموزش عالی بخش سلامت کشور در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و همچنین برگزاری کارگاه برنامه ریزی عملیاتی با حضور بیش از 40 نفر از اساتید ، مدیران ،مسئولین و کارشناسان در تاریخ 12 و 13 دیماه 94 در مجتمع آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ، جهت نیل به اهداف بسته ها در منطقه ، در جلسه ای که امروز شنبه بیست و ششم دیماه سالجاری با حضور مدیر مرکز مطالعات و توسعه ، مدیر امور هیات علمی ، مدیر آموزش مداوم و مدیر امور بین الملل دانشگاه حوزه معاونت آموزشی دانشگاه تشکیل شد مقرر گردید مدیران حوزه معاونت آموزشی دانشگاه از 28 لغایت 30 دیماه سالجاری با حضور دیگر مسئولین دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه یک ( مازندران،سمنان ،گیلان، گلستان، بابل، و شاهرود ) و حضور در کارگاه برنامه ریزی عملیاتی  به منظور راهنمایی  هدایت در تدوین برنامه عملیاتی شانزده بسته ( آينده نگري و مرجعيت علمي آموزش پزشكي، حركت به سمت دانشگاه هاي نسل سوم، توسعه برنامه آموزش عالي سلامت ، شبكه سازي در نظام آموزش عالي سلامت ، اعتلاي اخلاق حرفه اي ، مجازي سازي در آموزش علوم پزشكي ، ارتقاءنظام ارزیابی و آزمون های علوم پزشکی ، توسعه و ارتقاي زير ساختهاي آموزش پزشكي ، آمايش سرزميني ،تمركز زدايي و توانمند سازي دانشگاهها ، اعتبار بخشي موسسات و بيمارستانهاي آموزشي ، خلق ثروت هاي دانش بنيان در عرصه آموزش عالي سلامت ، توسعه ارتباطات با دیگر دانشگاه های جهان جهت بین المللی سازی علوم پزشکی گیاهان دارویی ، سرطان و پزشک خانواده ) در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران با مسئولین کارگروه هر بسته در هر دانشگاه حضور فعال خواهند داشت .

 

 

4- دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از عملکرد دانشگاه در راستای طرح تحول سلامت در حوزه آموزش قدر دانی کرد

دکتر شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به اتفاق دکتر دانایی معاون آموزشی با دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت دیدار و گفتگو کرد.دکتر شادنوش در این دیدار پیرامون مسائل آموزشی و ارتقاء سطح آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با دکتر لاریجانی به تبادل نظر پرداختند.

در این دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، عملکرد معاونت آموزشی دانشگاه را در راستای طرح تحول سلامت در حوزه آموزش تشریح کرد.

دکتر لاریجانی ضمن قدردانی از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در راستای اجرای برنامه تحول سلامت در حوزه آموزش، در خصوص مناطق آمایشی گفت:دانشگاهها در بازنگری برنامه های آموزشی با دبیرخانه های معاونت آموزشی همکاری نمایند و بر اساس نیازها و اقتضائات بومی منطقه، نسبت به تدوین و پیشنهاد رشته مقاطع جدید، راه اندازی دانشکده، قطب علمی و مراکز آموزشی خصوصاً در زمینه مأموریتهای واسپاری شده منطقه اقدام نمایند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، گفت: ماموریت های ویژه ای به مناطق آمایشی سپرده شده و این مناطق به نیابت از وزارت بهداشت کار را در این حوزه ها در سطح کشور پیگیری میکنند.

وی تشکیل دبیرخانه مناطق آمایشی، ایجاد زیرساخت های لازم و روشن شدن نقش هر دانشگاه جهت اجرای ماموریت های ویژه و برنامه ریزی جهت استفاده از کلیه ظرفیت های منطقه از جمله بخش خصوص و خیرین را از جمله اموری ذکر کرد که توسط مناطق آمایشی تا پایان سال پیگیری می شود.

 

 

3- کارگاه برنامه ریزی عملیاتی در راستای اجرایی شدن طرح تحول و نوآوری در نظام آموزش عالی سلامت ّدر دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برگزار شد

در پی تشکیل دبیرخانه منطقه یک آمایش آموزش عالی بخش سلامت کشور در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و تشکیل شانزده کارگروه و نظر به اهمیت موضوع و تلاش برای کاهش خطا در مراحل مختلف اجرائی نمودن و سرعت بخشیدن به فعالیت ها و ... ،کارگاه برنامه ریزی عملیاتی که با شرکت بیش از 40 نفر از اساتید ، مدیران ،مسئولین و کارشناسان در تاریخ 12 و 13 دیماه 94 در مجتمع آموزشی دانشگاه جهت نیل به اهداف بسته ها در دانشگاه و مناطق آمایشی ، از سوی معاونت آموزشی دانشگاه برگزار شد .

 

2-  دومین گردهمایی روسای دانشگاههای کلان منطقه یک آمایشی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان  برگزار شد

به گزارش روابط عمومی  دومین گردهمایی روسای دانشگاههای مستقر در کلان منطقه یک آمایشی در دی ماه 1394 در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

این گردهمایی با حضور مسئولین دانشگاه های علوم پزشکی مازندران، گیلان، گلستان، بابل، سمنان و شاهرود و با هدف تبادل نظر و ارائه راهکارهای مناسب جهت پیشبرد ماموریت های محوله به منطقه آمایشی یک در قالب طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی برگزار گردید.تصویب برنامه راهبردی کلان منطقه یک آمایشی یکی از محورهای مهم این جلسه بود که مقرر شد در آینده مورد بازنگری قرار گیرد.همچنین برنامه ریزی لازم جهت تدوین برنامه عملیاتی منطقه یک آمایشی صورت گرفت و مقرر گردید ضمن مشخص شدن وظایف هر دانشگاه در قبال ماموریت های محوله،‌کلیه مسئولین حوزه آموزش دانشگاهها در پیشبرد اهداف برنامه ها همکاری نمایند

 

 

1- دبیرخانه منطقه یک آمایش آموزش عالی بخش سلامت کشور در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تشکیل شد.

دکتر دانایی معاون آموزشی دانشگاه اعلام کرد با توجه به دستوراالعمل ارسالی از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   به منظور بهره مندی از ظرفیت های موجود در منطقه آمایش ماموریت های احصا شده از بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی  بر اساس اقتضائات منطقه و اجرائی شدن آن ،  دبیرخانه منطقه یک آمایش آموزش عالی بخش سلامت کشور در دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شد . و طی حکمی  غفاری ،فتاحی زاده، حقیقت   ، نظری ، بخشایی و قاسمی بعنوان کارشناسان رابط مدیریت های این معاونت معرفی شدند.

 

 

 

 

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
حوزه های مرتبط
معاونت آموزشی وزارت
سازمان سنجش آموزش پزشکی
مرکز امور هیات علمی وزارت
مرکز مطالعات و توسعه آموزش وزارت

سامانه ها
سامانه خدمات آموزشی ( سیستم سما)
سامانه آموزش مداوم
سامانه آموزش الکترونیک

564959 : کل بازدید 45 : بازدید امروز 1.37 : زمان بارگزاری صفحه 2782 : بازدید این صفحه 9 : بازدیدکنندگان آنلاين